Blog internetowy - dlaczego warto go prowadzić?

Zalety posiadania własnego bloga

Co tu dużo pisać: jeśli w jakikolwiek sposób działasz w Sieci, blog będzie Ci służył na wiele sposobów. Mówiąc "popularne strony", często mamy na myśli blogi. Jeśli chodzi o odwiedziny, to:

  1. Google uwielbia serwisy, które są często aktualizowane i cały czas rozwijane. A do tego skupiają się na 1 temacie. Znasz lepsze rozwiązanie pod tymi względami, niż blog? Ja nie znam (forum jest gorsze). Jeśli będziesz pisać np. co 2-5 dni na blogu, a komentarze będą pojawiały się niemal każdego dnia (plus Twoje odpowiedzi), to w oczach Google Twój serwis będzie nieustannie się rozwijał, zmieniał, aktualizował. Efekt? Wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. I? Więcej odwiedzin.
  2. Pisząc bloga, z czasem zaczniesz mieć coraz więcej stałych czytelników. Do tego nieustannie będą pojawiali się nowi. Ludzie zaczną Cię kojarzyć: "To ten od...". Zacznie się również polecanie, marketing szeptany. Efekt? Większa popularność bloga = więcej odwiedzin.

Być może powiesz teraz: "Zaraz, zaraz, ale ja mam sklep internetowy! Po co mi jakiś blog?". Jeśli masz sklep, tym bardziej MUSISZ prowadzić bloga! Blog ekspercki jest jedną z najlepszych metod na:

Oczywiście posiadanie bloga eksperckiego daje o wiele więcej korzyści, niż te podane wyżej. Skupiłem się jednak na wzroście odwiedzin, bo o tym tutaj mówimy.
Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda dobry blog, będę (nie)skromny i podam Ci... mój własny: blog o e-biznesie ;-). Popełniłem również kilka wpisów na temat blogów eksperckich. Będę ten temat rozwijał u siebie na blogu, więc lepiej zacznij go obserwować (zresztą będąc na tym kursie i newsletterze - już to robisz).

Mając świadomość, że jednym z najlepszych sposobów na zapamiętanie czegoś jest powtarzanie, powtórzę z uporem maniaka: załóż i prowadź bloga. Amen.

Zapisz się na Darmowy Poradnik

poradnik Popularne strony internetowe