Konkurs z nagrodami - doskonały sposób na zwiększenie odwiedzalności strony!

Dlaczego lubimy konkursy?

Co tu dużo mówić: lubimy konkursy. Szczególnie z cennymi nagrodami. Najlepiej z gotówką do wygrania, choć nie jest to warunkiem koniecznym powodzenia konkursu. Popularne strony internetowe czasami organizują konkursy z nagrodami.
Tak nieco z boku tematyki internetowej, powiem Ci, że jestem pod ogromnym wrażeniem marketingu realizowanego przez radio RMF. Są niesamowici. Gdy w najbliższym czasie usłyszysz w radio tę stację, zwróć uwagę na detale: jakie stosują nazwy dla programów, audycji, konkursów, jakie mają hasła reklamowe.
Prawdopodobnie najlepszym zagraniem RMFu było (i jest) wprowadzenie konkursu radiowego, w którym należy:

Możesz wygrać od bodajże 20 tys. złotych do nawet 100000 (stawka rośnie, gdy kolejne osoby odbierają telefon słowami "tak, słucham" ;-)
Tylko pomyśl: radio inwestuje kilkadziesiąt tysięcy na nagrodę w konkursie. Każdy sms kosztuje 2,44 z vat. Przy ilości osób słuchających RMFu w Polsce, podejrzewam, że na smsach zarabiają wielokrotność wartości nagrody. Ale nie to jest największą korzyścią w tym przypadku. Pomyśl, ile osób w Polsce rozmawia o tym konkursie, ile osób powtarza sobie na głos i w duchu "RMF fm najlepsza muzyka", ile osób odbiera telefon tymi słowami, choć dzwoni to ich znajomy lub obca osoba. Korzyści brandingowe są po prostu gigantyczne!

Jak zorganizować konkurs dla czytelników?

Organizując konkurs zdobędziesz nowych czytelników Twojego serwisu. Wiele osób wróci do Ciebie właśnie ze względu na konkurs. Zrób konkurs przynajmniej z kilkoma nagrodami. Nagrodzeni często napiszą o Tobie i konkursie (i o własnej wygranej) na swoim blogu, gdzieś na forum, Facebooku itp.
Na nagrody wcale nie musisz specjalnie się wykosztować. Mogą to być np.:

Jak widzisz, możliwości jest sporo.

Cel konkursu

A co może być celem konkursu? Np.:

Z pewnością znajdziesz świetny pomysł, który zainteresuje Twoich czytelników.

Na co jeszcze czekasz? Bierz się za opracowanie konkursu!

Zapisz się na Darmowy Poradnik jak zwiększać ilość odwiedzających

poradnik dla chcących zwiększyć ilość odwiedzin